FAQ

Pytania handlowe.
1.
Q:
Jak szybko mogę mieć uruchomioną uslugę ?
A:
Tak szybko jak zostanie do nas dostarczona umowa i niezbędne dokumenty.
2.
Q:
Czy jeżeli zdecyduję się na płatność "z góry" za dłuższy okres, to czy mogę liczyć na niższe opłaty ?
A:
Tak, jak najbardziej - te kwestie są negocjowalne i jesteśmy niezwykle elastyczni.
3.
Q:
Jak wyliczne są opłaty za energię elektryczna ?
A:
W przypadku dzierżawy serwera dedykowanego opłaty za prąd są wliczone w cenę usługi. W przypadku urządzeń własnych są one pobierane w formie ryczłtowej - według mocy realnej zasilacza urządzenia ( nie z mocy znamionowej zasilacza), lub na podstawie wskazań podlicznika (według zużycia) pomnożonej przez współczynnik klimatyzacyjny według stawek RWE Stoen.
4.
Q:
Jak wylicza się opłatę za przepustowość metodą "95 percentyl" ?
A:
95 Percentyl to nie jest jak się często myśli 95% maxymalnej osiągniętej przepustowości w miesiącu. To metoda statystyczna wyliczania maksymalnej osiągniętej przepustowości w danym okresie rozliczeniowym. W skrócie: Przepustowość przeważnie mierzy się za pomocą pomiarów różnicowych wykonywanych co 5 minut. W ciągu miesiąca (30 dniowego) dokonuje się więc 8640 pomiarów. Wyniki tych pomiarów sortuje się od największego do najmniejszego i odrzuca się 5 procent najwyższych pomiarów. Przy częstotliwości próbkowania co 5 minut w 30-dniowym miesiącu jest to odrzucenie 432 pomiarów najwyższych . Pozostały najwyższy pomiar jest właśnie wynikiem 95 percentyla, czyli najwyższym wynikiem z 95 % wszystkich pomiarów po odrzuceniu 5 % pomiarów z najwyższymi wynikami. Następnie porównuje się który kierunek 95 percentyla byl wyższy i ten jest uznawany za 95 percentyl dla danego łacza. Kwota do wyceny jest wyliczana z prostego wzoru : Cena całkowita = Cena stała za przepustowość podstawową + cena 1 Mbps pomnożonego przez różnicę wyniku 95 percentyla i wartości zakontraktowanej.
5.
Q:
Czy wyniki zliczania przepustowości przez dwa różne systemy pomiaru metodą 95 percentyla mogą się różnić?
A:
Tak. Ponieważ metoda 95 percentyla jest metoda statystyczną, to pomiary wykonywane z innym rastrem (czestotliwoscia pomiaru) lub fazą (czyil przesunięciem czasu tych pomiarów) będą dawały różne acz zbliżone wyniki. Umownie ustalamy więć właściwy dla rozliczeń system pomiarowy w oparciu o raster i fazę operatora. Generalną zasadą jest iż dokładność pomiaru wzrasta wraz z częstotliwością próbkowania.
6.
Q:
Gdzie mogę znaleźć Regulamin Świadczenia Usług
A:
Podstawowy i aktualny Regulamin świadczenia usług jest dostępny pod poniższym linkiem:
Regulamin eTop 21 Grudzień 2020
W zależności od rodzaju usługi lub promocji może on też przywoływać regulaminy dodatkowe, takie jak Regulamin Usług Kolokacyjnych, czy Regulamin Usług Administracyjnych, które to regulaminy uszczegóławiają procedury związane z dana usługą, a ich zapisy są nadrzędne nad zapisami Regulaminu ogólnego.
7.
Q:
Czy usługi DataHouse.pl spełniają wymogi RODO.
A:
Wszystkie usługi DataHouse.pl w zakresie technicznym , organizacyjnym i formalnym spełniają warunki stawiane przez Art 28 Rozporządzenia RODO. Pod względem formalnym już na poziomie nowego Regulaminu Świadczenia Usług zobowiązania wynikające z rozporządzenia są zagwarantowane.
8.
Q:
Czy DataHouse.pl posiada certyfikat ISO 27001:2013?
A:
Tak Etop sp.z o.o. świadcząca usługi pod markami Datahouse.pl oraz Hostilla.pl posiada certyfikat Systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001:2013
Pytania techniczne.
1.
Q:
Czy przy kolokacji całej szafy telekomunikacyjnej muszę mieć własną szafę ?
A:
Nie jest to konieczne. W zależności od wybranej usługi można skorzystać z naszej szafy zarówno przy dzierżawy całej jak i połowy szafy.
2.
Q:
Jak rozwiązane są kwestie zasilania kolokowanych urządzeń
A:
Zasilanie w energię elektryczną standardowo rozwiązane jest poprzez podłączenie klienta do zespołu dużych UPSów typu online, gdzie prąd wyjściowy jest generowany "na nowo" przez falowniki UPS. Za UPS`ami stoją urządzenia przełączające automatycznie i generatory prądu zasilane silnikami diesela.
3.
Q:
Co oznacza opcja "redundantnego zasilania" ?
A:
W przypadku gdy urządzenie klienta posiada redundantne zasilacze istnieje możliwość podłączenia drugiego z nich do odrębnego układu UPS. Daje to gwarancję, iż nawet awaria falownika w UPS nie spowoduje przerwy w działaniu usługi.
4.
Q:
Mam kilka serwerów w DataHouse.Pl - chciałbym by były połączone ze sobą - co mam zrobić ?
A:
Można to rozwiąć za pomocą skolokowania switcha, lub wydzierżawienia portów na naszym switchu.
5.
Q:
Czy moje serwery będą chronione firewallem ?
A:
Standardowo do usług kolokacji i dzierżawy serwerów dedykowanych nie stosujemy jakiegokolwiek filtrowania na portach lub firewalla. Na życzenie klienta możemy odfiltrować dane porty lub zaproponować umieszczenie urządzeń klienta za dedykowanym firewallem Barracuda Networks, który aktualizowany jest co godzinę i posiada zawsze aktualne sygnatury ataków.
6.
Q:
Jak działa usługa Simple Backup? Jak mogę z niej skorzystać ?
A:
Usługa Simple backup to dedykowane miejsce na maszynie macieżowej na którym można umieszczać swoje dane backupowe za pośrednictwem protokołu RSYNC lub FTP. Nasz Dział Administracji Technicznej z przyjemnością pomoże w ustawieniu właściwych skryptów na Państwa maszynach, które pozwolą na automatyczne utrzymywanie backupów.
7.
Q:
Co się stanie, gdy moje miejsce na usłudze Simple Backup sie skończy?
A:
Pojawi się komunikat "DISK FULL", ale zanim to nastąpi, klient będzie ostrzeżony automatycznie emailem iż jego przestrzeń się kończy.
8.
Q:
Moje urządzenia są zasilane napięciem 48V DC - czy mogę je skolokować w DataHouse.Pl ?
A:
Oczywiście - urządzenia wyposażone w zasilacze 48 V mogą skorzystać z zasilania przez naszą siłownię 48 V.
9.
Q:
Chciałbym mieć łącze do internetu z DataHouse.Pl oraz drugie od innego operatora - czy moge mieć w DataHouse.Pl inne łącze?
A:
Oczywiście - W DataHouse.Pl można podłączyć usługi innych operatorów - większość z nich ma swoje punkty dostępowe na terenie DataHouse.pl
10.
Q:
Chciałbym mieć bezpośrednie łacze (z pominięciem routerów DataHouse.Pl) do operatorów zagranicznych lub TPSA - czy mogę to zamówić w DataHouse.Pl.
A:
Oczywiście - usluga klienta może być zaterminowana bezpośrednio na routerze operatora Tier1 lub TP.
11.
Q:
Mój serwer skolokowany w DataHouse.Pl ma awarię - co mam zrobić?
A:
Jak najszybciej zgłosić awarię pod numerem (22) 5780330 - w zależności od typu uszkodzenia można skorzystać z pomocy naszego serwisu, lub umówić wizytę w centrum kolokacyjnym.
12.
Q:
Moj serwer dzierżawiony przestał działać - kiedy będzie naprawiony ?
A:
W przypadku awarii serwera dzierżawionego od DataHouse.pl - w zależności od wykupionego poziomu SLA jest on naprawiany niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia pod numerem +48 22 5780330 (czynnym całą dobę)
13.
Q:
Czy mogę mieć dostęp do wykresów obciążenia moich łącz?
A:
Oczywiście - prosimy o kontakt z handlowcem w celu ustalenia zakresu logowania.
14.
Q:
Czy mogę mieć linie telefoniczne podłączone do moich urządzeń ?
A:
Oczywiście - zarówno linie analogowe, jak i ISDN BRA lub PRA.
15.
Q:
Czy mając moje serwery w DataHouse.Pl mogę skorzystać z serwerów secondary DNS DataHouse.Pl ?
A:
Oczywiście. Nieodpłatnie i cenie uslugi proponujemy usługę secondary DNS.
16.
Q:
Mam na moim serwerze oprogramowanie cPanel - czy mogę skorzystać z opcji "cluster" ?
A:
Tak, serwery oparte na oprogramowaniu cPanel można "clustrować" z naszym serwerem zapasowym.
17.
Q:
Posiadam adresację PI. Czy mogę skorzystać z protokołu BGP
A:
Oczywiście - obsługa protokołu BGP jest w DataHouse.Pl jest dostępna i bezpłatna.
18.
Q:
Czy mogę mieć opcję zdalnego restartu lub IP KVM?
A:
Oczywiście - Opcja zdalnego restartu - polegająca na chwilowym odłaczeniu zasilania od urządzeń po komendzie wysłanej przez klienta za pośrednictwem interface`u WWW jest dostępna w ofercie. Dostęp za pośrednictwem IP KVM (z opcja zdalnego CD/DVD ROM) może być udostępniona na stałe lub ymczasowo na czas instalacji oprogramowania.
19.
Q:
Maile z mojego serwera są blokowane przez serwery Microsoft - co mam zrobić?
A:
Jeżeli maile z twojego serwera nie dochodzą do usług : outlook.com, live.com, hotmail.com, msdn.com to: Najszybszą opcją jest wypełnienie formularza pod poniższym linkiem: https://support.microsoft.com/en-us/getsupport?oaspworkflow=start_1.0.0.0&wfname=capsub&productkey=edfsmsbl3&wa=wsignin1.0&ccsid=636002167186167758 Jeżeli wypełnienie pól tego formularza jest niejasne prosimy o przesłanie na adres dat@etop.pl konkretnej "zwrotki" odbitego emaila.
20.
Q:
Potrzebuje wydajnego serwera pod stronę internetową jakie silniki WWW mogę mieć preinstalowane ?
A:
Wraz z każdą maszyną zarówno wirtualną jak i dedykowaną oddajemy prekonfigurowany i wstępnie zoptymalizowany system zgodny z życzeniem klienta. Polecamy następujące silniki WWW: -Apache -Nginx -Litespeed (community) prekompilowany do maksymalnej utylizacji zasobów sprzętowych.